rodzice z noworodkiem rodzice z noworodkiem

Probiotyk oznacza „dla życia”.

Probiotyk to termin, służący do opisywania m.in. dobrych bakterii, na co wskazuje ich nazwa pochodząca z Greki. „Pro” oznacza „dla”, a „bios” – „życie”.

Mikroorganizm zostaje uznany za probiotyk, jeżeli jest żywy i wywiera wpływ na stan zdrowia, który udowodniono w badaniach klinicznych. Suplementy diety zawierające bakterie probiotyczne, w postaci tabletek, napojów lub innych roztworów, muszą zawierać takie same szczepy bakterii w tej samej dawce, które stosowano w badaniach klinicznych. W probiotykach najczęściej wykorzystywane są bakterie kwasu mlekowego, np. Limosilactobacillus reuteri Protectis występujące w produktach BioGaia.

Probiotyki – towarzystwo na całe życie

Bakterie towarzyszą nam od narodzin, a nasz organizm usiłuje utrzymać równowagę między bakteriami jelitowymi każdego dnia. Niestety łatwo jest ją zaburzyć, szczególnie u małych dzieci i noworodków, przez co nasz organizm może potrzebować wsparcia w tym zakresie, np. poprzez przyjmowanie probiotyków.

Nie wszystkie probiotyki są takie same. W BioGaia naszą misją jest zapewnienie bezpiecznych probiotyków o najwyższej jakości dla ciebie i twoich dzieci, które zostały dokładnie przebadane.

ojciec z dzieckiem ojciec z dzieckiem

Opieka nad dobrymi bakteriami

W idealnym świecie nie musielibyśmy przyjmować probiotyków. Otrzymalibyśmy naszą pierwszą dawkę niezbędnych bakterii podczas narodzin, a następnie z mleka matki. Jedlibyśmy naturalnie sfermentowane produkty przygotowane w tradycyjny sposób i wiedlibyśmy życie w zgodzie z naturą.

Ale w tym pędzącym, uprzemysłowionym świecie nasz układ pokarmowy jest stale bombardowany alergenami, substancjami chemicznymi i potencjalnie szkodliwymi bakteriami, które znajdują się w żywności i napojach. Dodatkowo choroby, niektóre leki, złe nawyki żywieniowe i oczywiście stres mogą zakłócić równowagę naszej flory jelitowej, ułatwiając rozwój szkodliwych bakterii. Uzupełniając naszą dietę o mikroorganizmy probiotyczne, możemy zachować odpowiednią liczbę bakterii, stanowiących naszą naturalną mikroflorę.

Znaczenie bakterii

Bakterie to mikroorganizmy, które są wyjątkowo ważne dla zdrowia człowieka. Była to pierwsza forma życia, która zasiedliła Ziemię około 4 miliardy lat temu i do dziś dyktują warunki naszego istnienia.

Czytaj dalej

Czym są probiotyki?

„Probiotyk” oznacza „dla życia”. Jest to ogólne określenie dla konkretnej kategorii korzystnych, żywych mikroorganizmów. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat tych małych pomocników.

Czytaj dalej

Lactobacillus reuteri

Produkty BioGaia zawierają żywe mikroorganizmy ze szczepu Lactobacillus reuteri. Są to jedne z najlepiej przebadanych probiotyków, których bezpieczeństwo zostało przebadane w obszernych badaniach dotyczących bezpieczeństwa stosowania z udziałem zdrowych noworodków, dzieci i osób dorosłych.

Czytaj dalej