Limosilactobacillus reuteri to szczep bakterii probiotycznych, które ewoluowały wraz z ludźmi od samego początku. W związku z tym są przystosowane do gospodarza. Jest to jeden z pierwszych gatunków bakterii, który naturalnie występuje w prawidłowej mikroflorze noworodków.
Produkty probiotyczne firmy BioGaia z L. reuteri są jednym probiotyków, który został najlepiej przebadany pod względem skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. Obecnie skuteczność i bezpieczeństwo stosowania różnych szczepów L. reuteri firmy BioGaia zostały opisane w 184 badaniach klinicznych z udziałem 15 500 pacjentów z wszystkich grup wiekowych. Ich wyniki opublikowano w 159 artykułach w czasopismach naukowych (dane z lutego 2018 r.). Więcej informacji o Limosilactobacillus reuteri

Limosilactobacillus reuteri Protectis to szczep należący do gatunku Limosilactobacillus reuteri. Został przebadany w ponad 137 badaniach klinicznych z udziałem ludzi. Jest wykorzystywany w różnych produktach, takich jak krople dla dzieci, czy tabletki do żucia. Oznaczenie naukowe to Limosilactobacillus reuteri DSM 17938.

Bakterie są nieaktywne i ulegają aktywacji oraz uzyskują pełną aktywność metaboliczną po kontakcie ze śliną. Są gotowe do rozpoczęcia kolonizacji zanim dotrą do żołądka.

Produkty zawierające kilka szczepów wcale nie muszą wykazywać korzystniejszego działania niż produkty z jednym szczepem bakterii. Najważniejsze jest, czy szczep lub szczepy wykazały skuteczność kliniczną w badaniach klinicznych.

Wszystkie szczepy dostępne na rynku są pochodzenia ludzkiego, mogą w naturalny sposób kolonizować ich układ pokarmowy, a dzięki temu ich korzystny wpływ na stan zdrowia jest bardziej prawdopodobny.

Nazwa BioGaia składa się z dwóch słów – Bio i Gaia. Bio odnosi się do życia i żywych organizmów, naturalności, badań biologicznych i systemów ekologicznych. Według greckiej mitologii Gaia to bogini, twórczyni całego życia, siostra Erosa i uosobienie Ziemi.

Krople BioGaia Protectis są dostępne w dwóch rożnych wersjach. W związku z tym prosimy o zapoznanie się z informacjami na opakowaniu. Krople, które można przechowywać w temperaturze pokojowej, należy trzymać w suchym miejscu, w temperaturze nieprzekraczającej 25 °C / 77 °F.

Krople BioGaia Protectis są dostępne w dwóch rożnych wersjach. W związku z tym prosimy o zapoznanie się z informacjami na opakowaniu. Jednak jeżeli temperatura pokojowa przekracza 25 °C / 77 °F, zalecamy przechowywanie wszystkich kropli w lodówce.

Ekspozycja na wysoką temperaturę i/lub wysoką wilgotność przyspiesza degradację bakterii probiotycznych. Zbyt długa ekspozycja prowadzi do skrócenia okresu trwałości produktu, ale wciąż pozostaje on bezpieczny w użyciu.

Kropli dla dzieci BioGaia Protectis nie należy przechowywać w zamrażarce. W warunkach tam panujących warstwa oleju zestali się, a bakterie probiotyczne zostaną wystawione na działanie wody. Proces ten znacznie skraca okres przydatności do spożycia produktu.

Sposób przyjmowania tabletek nie ma kluczowego znaczenia. Najważniejsza jest regularność. 

Nie ma znaczenia, czy produkty probiotyczne BioGaia są przyjmowane w trakcie posiłku lub niezależnie od posiłku. Ważne jest ich codzienne przyjmowanie w dogodnej porze dnia.

Tak, krople można zmieszać z mlekiem matki i/lub preparatem do żywienia niemowląt. Jedyną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę podczas dodawania kropli do płynów, jest temperatura. Nie należy ich dodawać do płynów o temperaturze powyżej 37°C/99°F. Po dodaniu kropli mleko dziecko powinno spożyć mleko tego samego dnia.

a.    Dobrze wstrząsnąć przez 10 sekund przed podaniem, aby wymieszać kultury bakterii z olejem.
b.    Aby dozować krople, przechylić butelkę i podawać na łyżeczce.
c.    Podawać 5 kropli raz dziennie.
d.    Nie dodawać do ciepłych napojów lub jedzenia, ponieważ może to zaszkodzić żywym bakteriom.

Zalecana dawka dobowa Lactobacillus reuteri Protectis wynosi 100 milionów jtk (jednostek tworzących kolonie) lub 10^8 jtk. Ta dawka znajduje się w jednej tabletce BioGaia Protectis lub 5 kroplach BioGaia Protectis.

Zalecana dawka probiotyku nie zależy od masy ciała. W badaniach klinicznych prowadzonych przez BioGaia wykazano skuteczność u dzieci i dorosłych, którzy otrzymywali taką samą dawkę.

W badaniach klinicznych stwierdzono, że dawka wynosząca 100 milionów jtk/dobę jest bezpieczną i skuteczną dawką Limosilactobacillus reuteri Protectis. Odpowiadająca dawka Limosilactobacillus reuteri Prodentis i Gastrus wynosi 200 milionów jtk/dobę.

Tak, ponieważ poziom bakterii w jelitach spada w ciągu mniej więcej tygodnia od zaprzestania stosowania probiotyku. Rezydentna mikroflora człowieka jest stosunkowo stała i dlatego wysoce oporna na osiedlanie się nowych bakterii. Nawet rodzime bakterie, jak Limosilactobacillus reuteri, należy przyjmować regularnie, ponieważ obecnie u większości osób nie dochodzi do kolonizacji przez Limosilactobacillus reuteri w okresie niemowlęcym. Regularne przyjmowanie probiotyków BioGaia zapewnia wystarczającą całkowitą, dobową ilość pałeczek kwasu mlekowego.

Trudno jest udzielić dokładnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ istnieje wiele przyczyn suplementacji probiotykami, a mikroflora jelitowa u każdego jest unikalna. Jeżeli masz wątpliwości dotyczące twojego zdrowia lub zdrowia twojego dziecka, zawsze warto skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania porady.
*Ze względu na przepisy prawa nie możemy pisać o działaniu naszych produktów lub twierdzić, że wywierają one korzystny wpływ na zdrowie. W Europie stosowanie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych jest regulowane przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), a obecnie nie istnieją zatwierdzone oświadczenia zdrowotne dotyczące probiotyków.

Każda tabletka do żucia BioGaia® zawiera tylko 1,1 kcal.

Plamki te nie są niebezpieczne. Produkt nadaje się do użycia. Tabletki BioGaia zawierają kwas askorbinowy, który jest przeciwutleniaczem i zapewnia stabilność produktu. Wraz z upływem czasu kwas askorbinowy utlenia się, a kolor staje się ciemniejszy. Właśnie to ciemniejsze zabarwienie wygląda jak niewielkie „plamki” na tabletkach.

W badaniach klinicznych wykazano, że krople BioGaia Protectis można bezpiecznie podawać od dnia narodzin.

Przeprowadzono szereg badań z udziałem noworodków (w tym wcześniaków), małych dzieci, osób dorosłych, w podeszłym wieku i z upośledzeniem odporności (w tym nosicieli wirusa HIV). W żadnym z nich Lactobacillus reuteri Protectis nie wywołał skutków ubocznych, nawet gdy podawano go w dawkach znacznie wyższych niż te zawarte w produktach BioGaia®. U niektórych osób chwilowo pojawiły się gazy.

Produkty probiotyczne BioGaia to suplementy diety i pod względem bezpieczeństwa przypominają jogurty. Nasze produkty mogą być stosowane np. wraz z antybiotykami, aby zachować zrównoważoną mikroflorę jelitową.

Produkty BioGaia są wolne od alergenów, takich jak mleko, gluten, jajka, orzeszki ziemne, orzechy, ryby, skorupiaki, soja.

Tabletki BioGaia Protectis mogą być stosowane przez pacjentów z alergią na białka mleka i/lub nietolerancją laktozy/glutenu.

  • e.    Bakterie probiotyczne mogą być hodowane na różnych podłożach.
  • f.    Kultury L. reuteri Protectis znajdujące się w tabletkach BioGaia Protectis są hodowane na odtłuszczonym mleku lub podłożu na bazie jęczmienia.
  • g.    Po produkcji bakterie są rozcieńczane w produkcie.
  • h.    Z danych analitycznych wynika, że w kulturze bakterii występują białka mleka, laktoza i gluten. Niemniej jednak w gotowym produkcie nie wykryto białek mleka ani laktozy, a poziom glutenu znajduje się poniżej wartości granicznej obowiązującej w UE dla produktów niezawierających glutenu.
  • i.    Bakterie probiotyczne mogą być hodowane na różnych podłożach.
  • j.    Kultury L. reuteri Protectis znajdujące się w kroplach BioGaia Protectis są hodowane na podłożu na bazie jęczmienia. W związku z tym krople nie zawierają laktozy lub białek mleka.
  • k.    Po produkcji bakterie są rozcieńczane w produkcie. W analizach wykazano obecność glutenu w kulturze bakterii probiotycznych, ale poziom glutenu w produkcie gotowym znajduje się poniżej wartości granicznej obowiązującej w UE dla produktów niezawierających glutenu.

 

Krople i tabletki BioGaia nie zawierają białek mleka krowiego. W związku z tym mogą je przyjmować osoby z alergią na białka mleka krowiego, stosujące dietę bezmleczną.

Probiotyki do korzystne bakterie, które znajdują się w żywności lub suplementach diety. Określa się je jako „żywe mikroorganizmy, które podawane w odpowiednich ilościach wywierają korzystne działanie na stan zdrowia gospodarza” (WHO/FAO, 2002). Ważnym kryterium umożliwiającym nazwanie produktu prawdziwym probiotykiem jest potwierdzenie korzyści dla stanu zdrowia w badaniach klinicznych. Dodatkowo taki produkt musi zawierać takie same szczepy bakterii i taką samą dawkę, które stosowano w badaniach klinicznych. Więcej informacji o probiotykach

Firma BioGaia oferuje konsumentom na całym świecie sprawdzone klinicznie, opatentowane i przyjazne dla użytkownika produkty probiotyczne. Jednakże ze względu na przepisy prawa nie możemy pisać o działaniu naszych produktów lub twierdzić, że wywierają one korzystny wpływ na zdrowie. W Europie stosowanie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych jest regulowane przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), a obecnie nie istnieją zatwierdzone oświadczenia zdrowotne dotyczące probiotyków.
Aby dowiedzieć się więcej na temat probiotyków i wpływu dobrych bakterii, warto skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Probiotyki są żywymi mikroorganizmami, które podawane w odpowiednich ilościach wywierają korzystne działanie na stan zdrowia gospodarza. Natomiast prebiotyki to składniki żywności, które nie są trawione w przewodzie pokarmowym i które pobudzają rozwój bakterii w układzie pokarmowym w sposób uznawany za korzystny dla zdrowia.

Różne produkty probiotyczne zawierają odmienne szczepy bakterii probiotycznych. Oznacza to, że jeden produkt probiotyczny zawierający bakterie Lactobacillus reuteri, np. L. reuteri NCIMB 30242, nie jest taki sam jak inny produkt probiotyczny, który zawiera odmienny szczep tych bakterii, np. L. reuteri DSM 17938. Dlatego właśnie szczepy bakterii powinny zostać opisane i przebadane w badaniach klinicznych.

Produkty zawierające kilka szczepów wcale nie muszą wykazywać korzystniejszego działania niż produkty z jednym szczepem bakterii. Najważniejsze jest, czy szczep lub szczepy wykazały skuteczność kliniczną w badaniach klinicznych.

Contact

Prześlij wiadomość
*Pole obowiązkowe

Administratorem danych osobowych jest Ewopharma AG Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leszno 14, 01-192 Warszawa, e-mail: info@ewopharma.pl. Administrator danych osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, Panią Katarzynę Stańczak. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się pod adresem: daneosobowe@ewopharma.pl.

Dane będą przetwarzane w celu obsługi Państwa zapytania. 

Dane będą przetwarzane w celu realizacji prawnie uzasadnionego celu administratora, tj. udzielenia odpowiedzi na pytanie, obsługi wniosku o udzielenie informacji (art. 6 ust. 1 pkt f Rozporządzenia o ochronie danych osobowych). W przypadku, gdy w treści zapytania przekazali nam Państwo informacje o swoim stanie zdrowia przetwarzanie takich danych odbywać się będzie na podstawie Państwa zgody (art. 9 ust. 2 lit a RODO).

Podanie danych w formularzu kontaktowym jest dobrowolne, ale ich brak uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.

Dane będą przechowywane do czasu udzielenia odpowiedzi. 

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. 

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora.