Limosilactobacillus reuteri – wspólna ewolucja od samego początku

Około 4 miliardy lat temu bakterie stały się pierwszą formą życia, która pojawiły się na Ziemi. Organizmy jednokomórkowe świetnie rozwijają się od tamtej pory. Mimo ekstremalnych warunków klimatycznych, takich jak erupcje wulkanów i epoki lodowcowe, przetrwały one tak niesamowicie długo dzięki niezwykłej umiejętności do adaptacji.

Bakterie, które żyją w ludzkim organizmie i na nim, w dalszym ciągu ewoluują razem z nami. Z badań wynika, że bakterie z gatunku Limosilactobacillus reuteri rozwijały się razem z nami od milionów lat, dzięki czemu dostosowały się do organizmu gospodarza i żyją z nami w symbiozie. Jest to jeden z pierwszych gatunków bakterii, który naturalnie występuje w prawidłowej mikroflorze noworodków.

limosilactobacillus reuteri limosilactobacillus reuteri

Dlaczego bakterie Limosilactobacillus reuteri są tak wyjątkowe?

Ten określony szczep bakterii probiotycznych określa ich właściwości i sposób działania.

A każdy szczep probiotyczny jest różny. Produkty BioGaia zawierają gatunek Limosilactobacillus reuteri, należący do rodzaju Limosilactobacillus, a dokładniej szczep Limosilactobacillus Reuteri Protectis (L. reuteri DSM 17938). Ludzki przewód pokarmowy jest naturalnym środowiskiem tego szczepu, dzięki czemu jest szczególnie dobrze przystosowany do rozwoju w tym regionie ciała. Dzięki temu Limosilactobacillus reuteri Protectis naturalnie wzbogaca florę jelitową.

usmiechnieta kobieta

Bezpieczeństwo przede wszystkim – BioGaia i L. reuteri Protectis

Czy L. reuteri Protectis jest bezpieczny? Odpowiadając jednym słowem: tak. W ciągu ostatnich lat produkty BioGaia® zostały ocenione w obszernych badaniach dotyczących bezpieczeństwa stosowania z udziałem noworodków, dzieci i osób dorosłych.

L. reuteri Protectis spełnia także kilka bardzo ważnych kryteriów: Probiotyk jest pochodzenia ludzkiego. Został nazwany i zaklasyfikowany zgodnie z prawidłową taksonomią. Jest wytwarzany w kontrolowanych warunkach, aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia. Jego bezpieczeństwo stosowania zostało ocenione i udokumentowane w docelowej populacji. Nie zawiera toksyn i przenoszonych genów odporności na antybiotyki.

badania - wykres - produkty biogaia badania - wykres - produkty biogaia

Sprawdzony i przebadany przez społeczeństwo

Oczywiście w badaniach klinicznych stwierdzono, że produkty BioGaia są bezpieczne i nie powodują jakichkolwiek skutków ubocznych (nawet w bardzo wysokich dawkach przekraczających te zawarte w naszych produktach). Ale co ważniejsze, ponad półtora miliarda dawek BioGaia jest przyjmowana przez osoby na całym świecie od 1996 roku. Nie zgłaszano w tym czasie żadnych skutków ubocznych. Możemy z dumą stwierdzić, że produkty BioGaia® są bardzo bezpieczne!

Znaczenie bakterii

Bakterie to mikroorganizmy, które są wyjątkowo ważne dla zdrowia człowieka. Była to pierwsza forma życia, która zasiedliła Ziemię około 4 miliardy lat temu i do dziś dyktują warunki naszego istnienia.

Czytaj dalej

Czym są probiotyki?

„Probiotyk” oznacza „dla życia”. Jest to ogólne określenie dla konkretnej kategorii korzystnych, żywych mikroorganizmów. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat tych małych pomocników.

Czytaj dalej

Lactobacillus reuteri

Produkty BioGaia zawierają żywe mikroorganizmy ze szczepu Lactobacillus reuteri. Są to jedne z najlepiej przebadanych probiotyków, których bezpieczeństwo zostało przebadane w obszernych badaniach dotyczących bezpieczeństwa stosowania z udziałem zdrowych noworodków, dzieci i osób dorosłych.

Czytaj dalej