Przydatność naukowa

W firmie BioGaia zdajemy sobie sprawę ze znaczenia badań klinicznych dla określenia właściwości i – przede wszystkim – bezpieczeństwa stosowania probiotyków znajdujących się w naszych produktach.

W związku z tym prowadzimy wiele badań klinicznych dotyczących stosowania szczepów Lactobacillus reuteri jako suplementu diety. Do tej pory przeprowadzono 184 badania kliniczne oceniające ludzkie szczepy Lactobacillus reuteri wytwarzane przez firmę BioGaia z udziałem około 15 000 osób w każdym przedziale wiekowym. Bakterie Lactobacillus reuteri okazały się skutecznie zwiększać liczbę bakterii jelitowych i są całkowicie bezpieczne dla dzieci i osób dorosłych. Wyniki badań z zastosowaniem bakterii Lactobacillus reuteri opublikowano w ponad 160 artykułach w najróżniejszych czasopismach naukowych, co świadczy o ich dużym znaczeniu.

Nie wszystkie probiotyki są takie same

Choć wszystkie probiotyki są korzystne, nie wszystkie bakterie nazywane w ten sposób są takie same.

Lactobacillus reuteri Protectis (DSM17938) jest jednym z najlepiej przebadanych, dostępnych szczepów bakterii probiotycznych, w szczególności u niemowląt i dzieci w wieku do 3 lat. Preparat BioGaia Protectis przebadano w 137 badaniach klinicznych z udziałem około 12 900 pacjentów, z których 82% stanowiły dzieci. Udowodniono, że stosowanie Lactobacillus reuteri Protectis jest całkowicie bezpieczne, co ma szczególne znaczenie dla rodziców, planujących uzupełnić dietę dziecka. Kolejnym dowodem potwierdzającym znaczenie probiotyków jest publikacja wyników tych badań w 146 artykułach w czasopismach branżowych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie

Badania Kliniczne

Strona korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług,
zgodnie z Polityką Prywatności.
OK