Additionally, insert this code directly after the opening tag:
Czym są probiotyki

Czym są probiotyki?

„Probiotyk” oznacza „dla życia”. Jest to ogólne określenie na określoną kategorię cennych żywych mikroorganizmów. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji o tych małych pomocnikach.

Probiotyki oznaczają dla życia Probiotyki oznaczają dla życia

Probiotyki oznaczają „dla życia”

Probiotyk to termin używany do opisu między innymi dobrych bakterii, co sugeruje ich nazwa, gdzie „pro” oznacza „dla”, a „bios” pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „życie”.

Aby zostać uznanym za probiotyk, mikroorganizm musi być żywy i mieć udowodnione w badaniach klinicznych działanie na zdrowie. Produkty suplementów probiotycznych, czy to w formie tabletek czy napojów, muszą zawierać te same szczepy bakterii w tej samej dawce, co w danym badaniu klinicznym. Najczęstszymi typami mikrobów stosowanych w probiotykach są bakterie kwasu mlekowego, takie jak Limosilactobacillus reuteri Protectis, występujące w produktach BioGaia.

Probiotyki – towarzysze na całe życie

Probiotyki – towarzysze na całe życie

Bakterie są częścią nas od urodzenia, a nasze ciała dążą do utrzymania równowagi bakterii jelitowych każdego dnia.

 Jednak tę harmonię można łatwo zakłócić, szczególnie u małych dzieci i noworodków, pozostawiając nasze ciała w potrzebie pomocy i wsparcia, aby skolonizować florę jelitową, na przykład poprzez przyjmowanie probiotyków.

Ale nie wszystkie szczepy probiotyczne są takie same. W BioGaia naszą misją jest dostarczanie najwyższej jakości, najdokładniej przebadanych i bezpiecznych probiotyków dla Ciebie i Twoich dzieci.

Dbanie o bakterie jelitowe Dbanie o bakterie jelitowe

Dbanie o bakterie jelitowe

W idealnym świecie nie musielibyśmy przyjmować probiotyków. Otrzymalibyśmy pierwszą dawkę podczas porodu, a następnie z mleka matki, jedlibyśmy naturalnie sfermentowane pokarmy przygotowane w tradycyjny sposób i żylibyśmy „naturalnym” życiem.

Ale w naszym szybko rozwijającym się, uprzemysłowionym świecie, nasz układ trawienny jest stale bombardowany alergenami, chemikaliami i potencjalnie szkodliwymi bakteriami poprzez nasze jedzenie i napoje. Poza tym, choroby, niektóre leki, złe nawyki żywieniowe i oczywiście stres mogą zaburzyć równowagę naszej flory jelitowej, ułatwiając rozwój szkodliwym bakteriom. Poprzez uzupełnienie naszej diety o bakterie kwasu mlekowego, możemy utrzymać odpowiednią liczbę bakterii stanowiących naszą normalną mikroflorę.